İmplant Tedavisi

 

Dental implantlar ; çürük , travma , dişeti rahatsızlığı veya çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine çene kemiğine uygulanan titanyum dan yapılmış yapay diş kökleridir. 

 Günümüzde dental implantlar dişsizliğin çözümü için hastalara sunulan en modern ve doğal dişe en iyi alternatif olabilen tedavi biçimidir.

 

 Dental implantlar uygulanmasını takiben kemğin durumu ve implantın cinsine göre 1-3 ay gibi bir sürede implant üstü protezler yapılarak tedavi süreci tamamlanır.

 Dental implantlar tek diş eksikliğinden tüm dişlerin kaybedildiği vakalara kadar hastalara tedavi alternatifleri olusturabilir.

 Tek diş eksikliğinde dişsiz bölgeye uygun çap ve uzunluktaki bir implantla tedavi bitirlir.

Kısmi dişsizlik vakalarında dişsiz bölgenin uzunluğuna bağlı olarak hekimin vereceği kararla 2 veya daha fazla sayıda implantla köprü protezleri yapılarak tedavi bitirilir.

Tam dişsizlik vakalarında ise sabit köprü protezi yapılması isteniyorsa üst çene için 8 alt çene için 6 (hekim daha fazla veya daha az implanta karar verebilir) implantla tedavi tamamlanırken daha az sayıda implantla implant üstü hareketli protezler de yapılabilir.