# #
0312 286 52 69 info@betulnefes.com

Estetik Diş Hekimliği ve Gülüş Tasarımı

Estetik Diş Hekimliği ve Gülüş Tasarımı

Estetik diş hekimliği, özellikle son yıllarda rağbet gören diş hekimliği alanlarından biri olmuştur. Bu alanın içerisinde tedaviler ile birlikte hastaların güzel bir gülüşe sahip olabilecekleri dokunuşlara da yer verilmektedir. Estetik diş hekimliğinde gülüş tasarımı olarak adlandırılan ve içerisinde diş beyazlatmadan diş temizliğine, çapraşık dişlerin tedavisinden diş eti ve dudak yapısının bütünlüğen kadar birçok durum ele alınmaktadır.

Estetik diş hekimliğine baivuran hastaların, genel ağız ve diş sağlığı kontrol edildikten sonra uygulanabilecek işlemler tercihlerine sunulmaktadır. Gülümsemenin çok önemli olduğu insan ilişkilerinde, estetik diş hekimliği öncelikle hastanın sağlıklı bir gülüşe sahip olmasını amaçlamaktadır. Birçok insan gerek genetik yapı gerekse de sonradan oluşan düzensizlikler nedeni ile içten gülümseyememektedir. Bu durum özellikle iş hayatında insanların ilk izlenimlerini yanlış bırakmalarına neden olmaktadır.

Söz konusu tedaviler, bireyin ağız sağlığını öncelik alarak aynı zamanda estetik bir görünüme sahip olmalarını sağlamaktadırlar. Estetik diş hekimliği konusunda uzman hekimin sunacağı tedavi ve yöntemler, hasta ile birlikte hem maliyet hem de süreç açısından değerlendirildikten sonra işlemler başlanmaktadır. Bu noktada diş hekiminin, hastanın yüz hatları ve genel ağız yapısını göz önünde bulundurarak bir tedavi belirlemesi önemlidir.

Gülüş tasarımında ele alınan konular; diş eti sağlığı, dişlerin genel düzeni, diş rengi, çene yapısıdır. Tüm bu ayrıntılar hastanın doğal görüntüsünü bozmayacak ve sağlıklı bir gülüşe sahip olmasını sağlayacak şekilde ele alınmaktadır.