# #
0312 286 52 69 info@betulnefes.com

Ortodonti ve Periodontoloji

Ortodonti ve Periodontoloji

Ortodonti, ağız ve çene yapısında oluşan veya genetik faktörlerden dolayı ortaya çıkan rahatsızlıkları tedavi eden diş hekimliği dalıdır. Ortodonti uzmanlığı diş hekimliği alanında en eski uzmanlıklardan biridir. Ortodontik tedavide ağız yapısı ve dişlerin estetik ve işlevsel olarak tedavisi hedeflenirken, periodontal dokuların da sağlıklı kalması önemlidir.

Birçok araştırma sonucu ortaya çıkmıştır ki ortodonti ve periodontoloji bilim dalları birlikte uyum içerisinde çalışabilmelidir. İki ayrı uzmanlık alanı gibi görünse de temelde tedavi süreci boyunca iş birliği sağlanabilmesi ve hastanın genel anlamda tedavisinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu iki uzmanlık alanının iş birliği içerisinde tedaviye yön vermesi sonucunda daha başarılı sonuçlar mümkündür.

Ortodontik tedavi görecek hastalar, oluşabilecek periodontal rahatsızlıklardan, diş eti büyümelerinden ve muhtemel kemik kayıplarından haberdar edilerek tedavi sürecine başlanmalıdır. Ortodonti uzmanının tecrübesi ve hastaya yaklaşımı bu noktada büyük önem taşımaktadır.

Ankara diş hekimlerinden Betül Nefes  Ankara Çukurambar mevkiinde bulunan özel muayenehanesinde sizlere hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgi alabilmek ve randevu için bizimle irtibata geçebilisiniz.