# #
0312 286 52 69 info@betulnefes.com

Diş Hekimliğinde Diş Beyazlatma

Diş Hekimliğinde Diş Beyazlatma

İnsanlardaki estetik kaygı her alanda kendini göstermeye ve hatta artmaya başlamıştır. Cilt görünümü, yüz yapısı, vücut şekli derken insanlar artık dişleri konusunda da estetik müdahalelere ilgi duymaktadırlar. Estetik diş hekimliği alanında önemli gelişmeler kaydedilen günümüzde, diş beyazlatma, diş ve dudak yapısının düzeltilmesi, kaplama gibi hizmetler sağlanabilmektedir.

Diş hekimlerinde öncelik ağız ve diş sağlığıdır. Estetik kaygılar ile gelen hastaların gerekli ağız ve diş muayeneleri gerçekleştirildikten sonra istenilen düzeltmeler yapılmaktadır. Diş beyazlatma en sık başvurulan estetik diş hekimliği alanıdır. Bu konu önemsiz gibi görünse de ciddi bir bilgi birikimine ve tecrübeye dayanmaktadır. Hastaların diş yapısı, diş yüzeylerinin durumu ve diş etlerindeki hassasiyetler göz önünde bulundurularak işleme başlanmaktadır.

Diş beyazlatma, dişin dış ya da iç yüzeyinde beslenme, çeşitli ilaçların kullanımı, alkol ve sigara kullanımı, düzensiz ağız ve diş bakımı gibi sebeplerden dolayı oluşan lekelerin uygun materyal ve yöntemlerle temizlenmesi şeklindedir. Diş beyazlatma yöntemleri günümüzde farklı şekillerde gerçekleştirilmektedir. Klasik diş yüzeyi temizliği, zirkonyum kaplamalar, kompozit materyal ile kaplama şeklinde sıralanabilen yöntemler bulunmaktadır.

Ankara diş hekimi Betül Nefes, Çukurambarda bulunan kliniğinde hizmet vermektedir.Randevu iççin iletişim bölümünden bizlerle irtibata geçebilirsiniz.